utorak, 7. srpnja 2015.
petak, 3. srpnja 2015.
Microsoft namjerava AOL-u prodati svoj odjel za oglašavanje
Microsoft namjerava AOL-u prodati svoj odjel za oglašavanje
NEW YORK - U Wall Street Journalu
pojavila se informacija kako Microsoft uskoro namjerava prodati svoj
odjel za oglašavanje u ruke tvrtke AOL.
Prodaja također uključuje i odlazak
oko 1200 radnika iz Microsofta koji su bili zaposleni u navedenom
odjelu, no u uvjetima prodaje stoji kako će svi zaposlenici odjela
dobiti ponude za zaposlenje u AOL-u.
Još jedan od uvjeta prodaje propisuje kako će AOL idućih 10 godina
kod rezultata pretraživanja i oglasa pri pretraživanju umjesto Googleove
tražilice koristiti Microsoftovu Bing tražilicu.
AOL će preuzeti Microsoftove oglašivačke aktivnosti na tržištima SAD-a i Velike Britanije, dok će AppNexus biti Microsoftov partner za oglašavanje na desetak drugih tržišta kao što su Austrija, Belgija, Danska i Portugal.
Prodaja posla za oglašivanjem dio je nove strategije Microsofta, koju provodi glavni izvršni direktor Satya Nadella, čiji je cilj je koncentracija tvrtke na poslovanje na tri primarna sektora: osobna računala, računalstvo u oblaku i poslovne korisnike.
Izvor:(seebiz )
AOL će preuzeti Microsoftove oglašivačke aktivnosti na tržištima SAD-a i Velike Britanije, dok će AppNexus biti Microsoftov partner za oglašavanje na desetak drugih tržišta kao što su Austrija, Belgija, Danska i Portugal.
Prodaja posla za oglašivanjem dio je nove strategije Microsofta, koju provodi glavni izvršni direktor Satya Nadella, čiji je cilj je koncentracija tvrtke na poslovanje na tri primarna sektora: osobna računala, računalstvo u oblaku i poslovne korisnike.
Izvor:(seebiz )
Pretplati se na:
Postovi (Atom)

