petak, 3. srpnja 2015.

Microsoft namjerava AOL-u prodati svoj odjel za oglašavanje

Microsoft namjerava AOL-u prodati svoj odjel za oglašavanje







NEW YORK - U Wall Street Journalu pojavila se informacija kako Microsoft uskoro namjerava prodati svoj odjel za oglašavanje u ruke tvrtke AOL.
Prodaja također uključuje i odlazak oko 1200 radnika iz Microsofta koji su bili zaposleni u navedenom odjelu, no u uvjetima prodaje stoji kako će svi zaposlenici odjela dobiti ponude za zaposlenje u AOL-u. Još jedan od uvjeta prodaje propisuje kako će AOL idućih 10 godina kod rezultata pretraživanja i oglasa pri pretraživanju umjesto Googleove tražilice koristiti Microsoftovu Bing tražilicu.
AOL će preuzeti Microsoftove oglašivačke aktivnosti na tržištima SAD-a i Velike Britanije, dok će AppNexus biti Microsoftov partner za oglašavanje na desetak drugih tržišta kao što su Austrija, Belgija, Danska i Portugal.
Prodaja posla za oglašivanjem dio je nove strategije Microsofta, koju provodi glavni izvršni direktor Satya Nadella, čiji je cilj je koncentracija tvrtke na poslovanje na tri primarna sektora: osobna računala, računalstvo u oblaku i poslovne korisnike.

Izvor:(seebiz )

Nema komentara:

Objavi komentar